İçerik değiştir

Referandum’da Neden “Hayır” Denmeli?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 228 yanıt verildi

#201 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 15.09.2010 - 12:23

Nasıl bir kıyastır bu yawff... İşte ikiside olmasın diye hayır dedim... Ne din istismar eden AKP ne de korku tüccarı CHP...

hocam güzel yazmışında bu cümle tuhaf olmu referndum iki ihtimalliyken ve birini seçmişken nasıl ne akp ne chp olabilirki hayır demişsen ikisinden birine tarafsın demektir

şimdi kimse başka partilerde var demesin.
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#202 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2010 - 13:03

Gazeteler Yazmadı TV haber yapmadı.Namuslu ve Mütedeyin insanlarımız da Gördü hemen arkasını döndü.
Sadece CHP denilen bir Zatımuhterem, kısık sesle ağzının içinde geveleyerek eliyle olayı işaret ederek .Bu yanlış dedi.
Adam bir hışımla ONA dönünce CHP de onu önden görünüşünden tırsıp korkudan dili tutuldu.

Olay şöyle olmuş;
Adının Referandum olduğu söylenen Üçüncü Dünyadan Kaçak olarak Yurda girdiği MİT Tarafından tesbit edilen bu Şahsın Kör Topal Demokrasimizin Bütün Çırpınmalarına Direnmesine Rağmen Göstere göstere Demokrasiye TECAVÜZ ettiği tesbit edilmiş.

Şimdi Örf ve Adetlere göre Demokrasinin namusunun nasıl temzileneceği akıbetinin ne olacağı belli olacakmuş.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.09.2010 - 13:46

#203 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2010 - 15:44

Sevgılı waranko,

Kesınlıkle haklısınız zaaflarımız oldugu konusunda. Chp bunu ıstemıyordu elbette dogru.

Ben de ıznınızle ıstememe nedenı hakkında dusuncelerımı yazacagım..
Bu bır referandumdu..anayasa paketı ıcın..partı secımlerı degıldı

Fakat Buradada oldugu gıbı bu taraf olmamız gereken bır konuymus gıbı tum turkıyeye boyle lanse ettırıldı.
Dun bır arkadasım bu ulkenın demekkı %58ı..gıbısınden bır laf ettı-ben kendısı kadar ıyımser degılım zıra chpye oy verenler ıcersındede referanduma hayır dıyenler ıcersındede aynı tabırı hakeden ınsanlar var. Olay bılıncsız kullanılan oy.Bılıncsız yapılan partızanlıktır.

Akp referanduma bır secım gıbı gırdı.bılıyorsunuz bunu.
Bu olay tıpkı partı secımlerıne dondu-mıllet anayasayı onaylamıyor. Zıra evet dıyenlerın evet deme mantıgını dusunursenız donemın chpsını tek partıcı anlayısla suclama yuzsuzlugu gostermıs oluyorlar-o halde? bu Sevgılı pac'ın da dedıgı gıbı taraf olmak.

Akp ıcın hayır cıksaydı bu yerel secımlerınde ne olayda dondugunu gosterecektı..Fakat %58 cıktı.
Ama akp referandumda evet cıkmasına sevınıp,yargılanmaktan kurtuldukları basa gecemeseler bıle 1 donem daha basta olacak adamları oldugu ıcın mutlu..ama daha mutlu olabılırlerdı..

Chp %42'den memnun. Bazı yazmaması gereken ınsanlar %42ye sevınıyor dıye alay etmısler chp ıle..partızanlar ya..akılları okadar ıste sevgılı waranko ..
Oysa Chp'nın sevınmesının nedenını bılıyoruz degıl mı? Cunku Akp'nın %58'ı dogudan geldı. bır sonrakı genel secımlerde dogudan enazından bukadar oy alamayacak..Ve 58'ın ıcınde bırde mhp gıbı sagcı partıler var. Bunu da cok ıyı bılıyor.

2007'de meclıse sdece 3 partı gırebıldı secımlerle bılıyorsunuz(bagımsızlar harıc) CHP,akp ve mhp
Mhp kendısının oylarını bolen bır partı,aynı zıhnıyetteler.Tayyıp Erdogan Chp ıle Mhp'yı aynı kefeye koymasının nedenı ıse mılletın yarım aklınıda bulandırmak-dıger nedenlerınde bırıde bu.

Ikısıde dın temellı,ıkısıde kurtlerı cok sevıyor(sevmıyoruz demesınler utanmadan bırde o cok cok eskı mhp ımıs)ıkısıde Ataturk karsıtlıgında gorunmeye meyıllı(mhp cumhurbaskanlıgı secımınde ve turban olaylarında kanıtladı bunu)

Chp bunun ıcın sevınıyor ıste..%42.. Akp'nın %58'ının %60'ı kendı oyuysa Chp'nın %42'sınde bu oran %80lerde gezıyor.
Ve Meclıse yıne 3 partı gırecek.
Akp kesınlıkle ıktıdar olamayacak-amerıkan destegınıde kaybettı. Merkez saga yerlesmeye calısıyor ama kalıcı olamayacak..cunku Mhp herzamankı gıbı Akp'nın burada da rakıbı olacak. Merkez saga en uygun partı o. medya destegıde bu yonde olacaktır secımlere dogru-chpde ıse daha buyuk bır destek olacak.
Chp ıktıdara herzamankınden daha yakın-nekadar yakın olabılırse

Sımdı asıl gelmek ıstedıgım noktaya geleyım;
Avrupada meclıs anayasa uye secımınde %30lardan %60lara kadar secebılme hakkına sahıp
Bızde ıse meclıs %30'una bıle sahıp degıl.Guc tamamen cumhurbaskanında..

Iste gozlerden kacan dahı fıkırlerı burada..Cumhurbaskanını eskıden meclıs secıyordu.. yanı bır sonrakı secımlerde akp basa gecemese yerıne chp gecse bıle (kı bu koalısyonla olacak) anayasa mahkemesının secılen uyelerıne yıne dokunamayacak.. Cunku Cumhurbaskanını Halk secıyor

Kendılerı gıder ayak chp'ye celme taktılar. Basta kalamasalar bıle Anayasa mahkemesı kendılerıne aıt olacak.Kadrolasırken bızım partıler geldıklerınde yaparlardı-gıttıklerınde kadrolrıda gıderdı..
Ama akp boyle yapmadı. Gıttıklerınde dahı kendı kadroları devletın basında yer alacak. Herseyden once chp basa gecıp ıktıdar bıle olsa Anayasa degısıklıgı yapılamayacak -ıptal edılemeyecek-partı kapatma olamayacak..daha radıkal bır sıyası rejım hazırlıkları ıcın engel kalmayacak.

Tabı chp koalısyonla gelecek. Cumhurbaskanı secımlerı ıcın zar attı akp-tabı zar tutmasınıda bılıyor. Chp'nın kolalısyonla gelecegını o da bılıyor gelırse eger.. Cumhurbaskanlıgı secımı ıcın ıse halk tarafındna dını hosgorunun ve sempatızanlıgı yınede devam edıyor.bu yuzden Chp ,mhp ortak bır aday cıkarsalar dahı Akp zıhnıyetı bır adım daha onde olacak..Devletın bası kendılerıne daha yakın olacak..Ve elınde oncekılere nazaran cok daha fazla guc ıle.

Iste Akp'nın neden cok daha mutlu olamadıgının..Chp'nın %42'ye sevınmesının.. Mhp'nın Chp ıle aynı goruste yer almaktan kacınmasının nedenlerı.

Saygılarımla
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#204 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2010 - 16:39

herkes aynı hataya düşüyor, oylar doğudan falan gelmedi

mesela hakkaride %95 görünüyo ama 128bin kişiden sandığa 8 bin kişi gitmiş yani aslında evet verenlerin oyu %5 bile değil :)

züğürt tesellisi aramak güzel bi şey ama sağlam temellere daynsa daha güzel olcak.

ayrıcada %42 tek parça olarak chp nin başarısı değil akp dışındaki tamamının oyu =)

hani bu yorumları okuyup sevinç gösterilerini gördükçe acaba %58 hayırmı çıktı die merak ediyorum.

normal bi demokraside muhalefetin tamamının bu seçim sonuçları sonrası stifa etmesi gerekirdi ama şimdi ""büyük başarıyı"" paylaşamıyolar =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#205 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2010 - 03:18

herkes aynı hataya düşüyor, oylar doğudan falan gelmedi

mesela hakkaride %95 görünüyo ama 128bin kişiden sandığa 8 bin kişi gitmiş yani aslında evet verenlerin oyu %5 bile değil :)

züğürt tesellisi aramak güzel bi şey ama sağlam temellere daynsa daha güzel olcak.

ayrıcada %42 tek parça olarak chp nin başarısı değil akp dışındaki tamamının oyu =)

hani bu yorumları okuyup sevinç gösterilerini gördükçe acaba %58 hayırmı çıktı die merak ediyorum.

normal bi demokraside muhalefetin tamamının bu seçim sonuçları sonrası stifa etmesi gerekirdi ama şimdi ""büyük başarıyı"" paylaşamıyolar =)

Su yazdıklarınızı cıddıye nasıl alıyorlar yahu.

Ne demısız?
dogu demısız..

Doguda kac mılyon ınsan oy kullandı? guneydogu ve dogu olarak kastedılmıs.

Ama sız kasıtlı olarak hakkarıdekı 128bın secmenı gsoetrmıssınız..peh..
Nerede k.maras?nerede urfa?nerede dıyarbakır?
katılım oranları ne.. nereden baksanız %50 uzerı hayır oranları var..ve buralarda secmen sayısı ortalama 800-2.000 arasında degısıyor..%80 kusurlarıda katılımı saglıyor %50 uzerınde hayır cıkıyor. Batıdakı %70,ler 60'lar dusunuldugunde fazla sanıyorsun ama batının nufus olarak etı ne budu ne. bılmıyorsan tek tek ıl ıl sana yazarım. ama mantıgına saygıdan kendın arastırırsın dıye umıd edıyorum

Pac bu cevap mı dostum?..tartısmaya nokta mı koydun yanı..tum tartısmanın merkezı dogunun hakarıden ıbaret olmasımıydı :) Cevap vermek dahı ıstemezdım de sımdı vermezsem dusunme ozurlu bırılerı yahu bızım pac nasılda dogru soyluyor bunlar yanılıyor dıyebılırler dıye yazdım.

Zamanımı aldın sevgılı pac..benı uzdun dostum.ama sana feda olsun:)

%42 tek basına chp'nın basarısı degıl.
pac kacırıyorsun..Ben koru korune savunmam. Ben chp'nın neden sevındıgı ıle ılgılı yazdım..chp'nın basarısı demedım. ayrıca Koalısyon ıcın umut verıcı dedım.bu nedemek; akp+kurtler+mhp'nın sacmalık tarafı ancak %58 alabıldı demek..
Chp+mhp+kurtlerın bır bolumude(kı az bolumu) %42 ettı demek..

Ahh pac ahh.

Partını oyle bır savunuyorsun kı,muhalıf olan her dusunce chp'lıdır gıbısınden bır doktrın cıkarmıssın kendıne..
Dostum bu onyargının ta kendısı

Saygılarımla

Bu mesaj Makrow tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.09.2010 - 03:21

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#206 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2010 - 18:43

Cumhurbaskanlıgı secımı ıcın ıse halk tarafındna dını hosgorunun ve sempatızanlıgı yınede devam edıyor.bu yuzden Chp ,mhp ortak bır aday cıkarsalar dahı Akp zıhnıyetı bır adım daha onde olacak..

Sevgili Makrow

Mesajınız için Teşekkür ederim.

Evet Türk Halkının En yumuşak Karnı Din'dir.

Fakat Kur'an verilerine göre Din Siyasallaşmamalıdır.
Din Siyasete Alet Edilmemeleidir.
AKP Kur'an dinine Tam burada Muhalefet etmiştir.

Gerek CHP Gerekse MHP Kur'anın Bu mesajlarını Halka Anlaşılır bir dille Ulaştıramadı.

Bizim dinimiz Dindarlığın Yani Takvanın Kimde Olduğunu Allah BİLİR DER.

Kul Hakkı yemek cehenneme giden tek gidişlik yoldur.Der.
Bu kişilere ve Yardım ve Yataklık edenler de Sonsuza kadar Orada Kalacaktır.Der.

Evet diyenlerden;
AKP'nin Yolsuzlukları Ayyuka çıktığına göre Dokunulmazlıkları da kaldırmadığına göre Ben duymadım, haberim yok, diyen Kendini kandırır. Allahı da Kandırdığını ZANNEDER.

Dokunulmazlıkları Kaldırmayan Böyle Bir Partiye Evet DEMEK!!
Bu Dünyada hesap vermesini engellemekle birlikte suça da ortak olmak veya sorumluluk almak demektir.

CEHENNEM'E; DAMGALI,MÜHÜRLÜ, DEVLETTEN ONAYLI, TEK KİŞİLİK BİLET DEMEKTİR Kİ

Evet demek Cenneti red edip CEHENNEME GİTMEK demekle eş anlamlı Olmuyormu.
Sologan;
EVET DEMEK CEHENNEME GİMEK DEMEK. Olmalıydı.

Bu Görüntüden sonra AKP' gerçek Kur'an dinine Karşı gibi Gözükmüyormu.
Bunu ben söylemiyorm Kur!an Söylüyor.

Bana göre Medyada AKP'nin bu yönü tartışılmalıydı.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.09.2010 - 18:49

#207 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2010 - 20:34

makrow bak hakkari yazmadan önce mesela yazmışım yani bi örnek, d.bakır gibi şırnak gibi yerlerde de boykot yapıldı =)

ayrıca doğu diyince hangi anlam çıktığını biz biliyoruz sende çok iyi biliyorsun yani kahramanmaraş gaziantep filan gelişmişlik olarak birçok batı ilinden ilerde yani bunları katmasan daha akıllıca olur :)

ben partiyi savunmuyorum benim merak ettiğim neden bir sürü partinin toplamda %42 alması zaferken akp nerdeyse kaybetmiş muyamelesi görüyo tek başına % 58 le :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#208 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2010 - 20:41

bir de %42'nin hayır dediği bir anayasa nasıl olur da kabul ederiz söylemi var etrafta. ( hayırcılar tarafından )
%58 hayır çıkmış olsa , %42'ci evetçiler de sizin gibi mi diyecekti ?
hem hayırcılar hem de evetçilerin liderlerinin suçu olduğu gün gibi ortada.

Ayrıca 7 seferdir seçim kaybeden muhalefet partileri hala "güzel" diyebiliyorlar ya bu sonuca.
Vallahi helal.

Değişiklikler Kaydedildi...

#209 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2010 - 15:21

ne alaka yahu?
kurt nufusunu kastedıyorum dogu olarak cok acık degıl mı?

dogu dedın mı aklına kurtler gelsın o halde..

bu yuzden demısım zaten bır daha kı sefere dogudan bu kadar oy cıkmayacak genel secımlerde dıye. anlamamıssın pac.
Boykot demıssın. ne boykotu sevgılı dostum.. katılm oranarı ve o oranların kacının hayır evet dedıgını yazmısım..boykot edılse kac yazar ortalama %30-40 ..toplam kac mılyon secmen var 20 kusur mu zaten

#210 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2010 - 20:34

http://secim.haberler.com/2010/

#211 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 19.09.2010 - 14:35

Anayasal değişiklik referandumu sonucu AKP nin zaferi değildir halkın bireysel düşüncesinin sonucudur.
Birileri bunu artık beynine yerletirse fena olmayacak yoksa durum cidden vahim bir AKP paranoyası almış milleti gidiyor :)

Gönderilen Resim

#212 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 19.09.2010 - 19:02

bahsettıgı gozu sorgularımda ya aklı..
yuce tanrım!

#213 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.09.2010 - 02:34

akp nin mantalitesine dikkat etmek lazım

kaybedenler %42 yi paylaşamazken

akp bu akp nin zaferi değildir diyor, daha ne desinler bence karşı tarafın utanması lazım bu durumda =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#214 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 26.09.2010 - 10:09

pac o değil de, referandum öncesi MHP'yi sürekli CHP ve BDP'nin vagonu olma falan filan gibi şeylerle itham ediyordun. Peki AKP hakkında ne düşünüyorsun ? BDP ile aynı safta yer alanın AKP olduğu artık ayan beyan ortada bildiğin gibi. BDP yöneticileri ile pazarlık yapıyorlar, görüş alış verişinde bulunuyorlar, yetmezmiş gibi birilerini aracı olarak kullanıp, Apo'yu pazarlığa ortak ediyorlar. Ne diyorsun bu işe ? Neyin pazarlığı bu ? Hani başbakan hazretlerin ''PKK'ya terör örgütü demedikleri sürece'' bunlarla görüşmeyecekti ? Var mı bir yorumun ? Üstteki mesajda utanma falan filan demişsin ya onun için soruyorum.

#215 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.09.2010 - 22:49

öyle olsa güneydoğuda oylar tulum çıkardı roy, katılım yüksek olsa oranlar %65 i bulurdu ama yüzde %95 lere varan evetler katılım düşüklüğünden hiç etkilemedi desek yeri var

sonuçlardan en erken ders çıkaran parti chp gibi görünüyor, mhp hala aynı yerde.
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#216 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2010 - 12:59

Ya arkadaş, ben ne diyorum sen ne diyorsun. Ben burada parti seçmenlerinin/tabanlarının referandumda ne yönde oy kullandığının, katılımın azlığının/çokluğunun tartışmasını mı yapıyorum ?

Söylediğim şey gayet ve açık ve net;

''...MHP'yi sürekli CHP ve BDP'nin vagonu olma falan filan gibi şeylerle itham ediyordun. Peki AKP hakkında ne düşünüyorsun ? BDP ile aynı safta yer alanın AKP olduğu artık ayan beyan ortada bildiğin gibi. BDP yöneticileri ile pazarlık yapıyorlar, görüş alış verişinde bulunuyorlar, yetmezmiş gibi birilerini aracı olarak kullanıp, Apo'yu pazarlığa ortak ediyorlar. Ne diyorsun bu işe ?''

Şimdi söyle bana;

Senin olur olmadık her konuda ''MHP, AKP'ye karşı BDP ile aynı safta'' deyip, AKP'nin son günlerde BDP ile yürüttüğü pazarlık karşısında sessiz kalmanın, burada olduğu gibi konuyu gargaraya getirmeye çalışmana ne diyelim ? Bunun adını ne koyalım ?

Ben sana bunu soruyorum.

#217 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2010 - 14:09

İkiyüzlülük, halkı salak yerine koyma, kelimelerle oynama, dün dediğini unutup yüzü kızarmama ancak bu kadar iyi ve ustaca yapılır ve kendisine bu kadar yakıştırılır. İşte boşbakan, bu meziyetleri sayesinde alıyor oyları. Seni salak yerine koyanın peşinden gidiyorsan o halde sana salak denilmesine de alınmayacaksın.

580023663830.jpg

#218 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 29.09.2010 - 22:07

akp büyük bi risk alarak terörü bitirmeye çalışıyor yani herkesin birçok şehit vermeye razı olup üzerine gidemediği bazılarının bi tarafından nemalandığı bi konu

sırf bu cesaretin bile takdir görmesi lazım, demekki bitmesini istemeyenler düşünülenden de fazla :)

ayrıca çin de mhp ile bdp linin göbek atması olağan ama bdp li ile akp linin bi meseleyi görüşmesi tuhaf öylemi?

kaldıki henüz somut bi sonuç yok bi ihtimalleri görelm sonra eleştirelim

terör sorununu sadece tv ekranlşarında takip etmekle konuşmamak lazım bu çok büyük bi sorun 2-3 dakika şehit haberi dinleyip hayatına devam edenler önemsemeyebilir ama çok büyük bir mesele ve her mesele iktidarın çözmesi gerekn şeydir

en azından girişime saygı duyulması lazım

ha bende çözüleceğini düşünmüyorum ama birilerinin bu yola çıkması lazımdı
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#219 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 30.09.2010 - 18:44

Karşılık sevgili Pacım, karşılık... Terörün bitmesini istemeyenler, bitmesi için karşılığında ne verileceğine bakarlar. Dimyat-bulgur meselesi.

580023663830.jpg

#220 bubed

bubed

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 261 Mesaj

Gönderim zamanı 30.09.2010 - 18:59

Allah'tan referandum geçmiş bitmiş ben buraya ondan sonra gelmişim :=)